Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2018

Διπλό μέσα στην ΕΑΛ η ΑΕΤ 66-69

Διπλό μέσα στην ΕΑΛ σε ένα πολύ όμορφο  παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της ΕΑΛ μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο σκορ 24-19.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της ΑΕΤ πίεσε αρκετά και έκλεισε το ημίχρονο να προηγείται  με 31-32. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΕΑΛ βρήκε διαδρόμους μέσα στην ρακέτα και μπόρεσε να πάρει πάλι κεφάλι στο σκορ  με 53-47 (σε αυτό το δεκάλεπτο είχαμε τον τραυματισμό του Σταυρόπουλο Δ. αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο μπήκε ξανά μέσα να αγωνιστεί). Στο τέταρτο δεκάλεπτο με τέσσερα συνεχόμενα τρίποντα Οκκα(2), Παπαγεωργίου(1), Μπράμης (1) και την πιεστική άμυνα πάνω στην περιφέρεια της ΕΑΛ καταφέραμε να γυρίσουμε το παιχνίδι (4ο δεκάλεπτο 13-22) και να φύγουμε νικητές από μια πάρα πολύ δύσκολη έδρα όπου η ομάδα της ΕΑΛ αγωνίστηκε  χωρίς καμία απουσία. Ευχαριστούμε για  την φιλοξενία την ομάδα της ΕΑΛ και τους ευχόμαστε  καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα. Επίσης συγχαρητήρια και στους  διαιτητές οι οποίοι ήταν άψογοι.